Агамограф


Агамограф: 3D мистецтво своїми руками
Чи багато нині живих художників мають винаходи, названі їхніми іменами?
На пам'ять не приходить жоден ...
Тому з подивом дізнаємося про такого ізраїльського художника, як Яаков АгамАгама (Гібштейн) Я'аков (народився в 1928 р, Рішон-ле-Ціон), ізраїльський художник, один з піонерів в так званому оптичному і сучасному кінетичному мистецтві. Вивчав живопис в школі Бецалель в Єрусалимі і в Академії абстрактного мистецтва в Парижі. У 1952 р почав дослідження третього виміру і руху стосовно живопису. У 1963 р на Бієнале в Сан-Паулу (виставці, яка відбувається раз на два роки) йому була присуджена перша Міжнародна премія за дослідження в галузі мистецтва.
Вихідна ідея робіт Агама може бути визначена як прагнення вийти за межі обмеження творів мистецтва в просторових рамках, ввести в них категорію часу. Цю ідею він здійснив, створивши рельєфні картини, що складаються з рухомих частин, положення яких може бути змінено переміщенням картини або глядача. Агам застосував той самий підхід до інших областей творчості. У 1958 р він розробив процес листи, при якому слова наносяться одне на інше, що змушує читача одночасно сприймати кілька ідей.
Агам зняв фільми (1956-57), в яких показав ефект руху в образотворчому мистецтві. Заснував експериментальний театр (1959-62), в якому одночасно відбуваються дії на чотирьох сценах, які перебувають в залі для глядачів. Ним створені об'єкти, в яких визначені співвідношення між звуком і світлом (1962-67), а також скульптури (1966-67). Агама спроектовано художньо-кінетичне твір «Драбина Якова» для оформлення фойє в будівлі «Біньяней ха-умма» в Єрусалимі, «Мигдалей Neeman».

У 1973 р ретроспективна виставка творчості Агама демонструвалася в музеях Амстердама, Дюссельдорфа, Лос-Анджелеса і Тель-Авіва. У 1986 р на площі Дізенгоф в Тель-Авіві за проектом Агама, розробленим в 1973 р, встановлена ​​кінетична скульптура-фонтан зі світломузикою.
Скульптура, на думку Агама, знаменує єдність мистецтва, науки і техніки. Те ж поєднання «основних елементів світу» (води, вогню і металу - колони і поліровані зірки Маген-Давид, що вінчають їх) Агам використовував в символічній конструкції, присвяченій Катастрофу (встановлена ​​в 1987 р) поблизу Західної стіни в Єрусалимі. Звернення до оптичної та кінетичної скульптури Агам пояснює ідеєю іудаїзму і його постійного розвитку.
У 1996 р Агам був удостоєний медалі ЮНЕСКО. Роботи Агама встановлені в багатьох містах світу, від Парижа до Тайваню. Одне з найвідоміших творів Агама - Ханукка на розі П'ятої авеню і 59-й стріт в Нью-Йорку, виконана на замовлення молодіжної організації Любавицький хасидів (див. Хабад). Ця конструкція зі сталі, покрита золотою фарбою, висотою 9,75 м і вагою 1814 кг, увійшла до Книги рекордів Гіннеса як найбільша в світі Ханукка. На ній встановлено справжні масляні лампи, які запалюються щороку в дні свята Ханукка. У 2014 р робота Агама «Віра - візуальна молитва» була піднесена як подарунок президентом авіакомпанії Ел-'Ал Давидом Маймон римському папі Франциску. У цій роботі поєднуються ключові символи іудаїзму і християнства.

Витвори мистецтва Якова можна переглянути тут.

Ось наприклад відео, яке демонструє одну з кінетичних моделей The Beating Heart (б'ється серце).









А ще більший подив викликає його винахід, агамограф (agamograph = Agam + graph), за яке він отримав медаль Коменського в нагороду від ЮНЕСКО за візуальну освіту дітей молодшого віку.




Роботи учнів ліцею природничо-наукового навчання:





Комментариев нет:

Отправить комментарий