Робота над створенням новорічної історії...

Наближаються свята. Учні 7-А класу вирішили поринути в новорічну казку  на уроках Медіаосвіти. З нетерпінням чекаємо що ж у нас вийде!








Година коду!

4-10 грудня 2017 року у школах по всьому світу пройшов "Година коду" - глобальна ініціатива, метою якої є промоція програмування серед дітей.
"Година коду" не оминула і наших ліцеїстів. Учні 5-9 класів з задоволенням пройшли цікаві завдання та отримали чудові сертифікати собі у скарбничку досягнень.


Підсумки фестивалю Scrаtch-проектів



З метою популяризації програмування, до дня проведення Години Коду з  13.11 до 25 11. 2017 творчою групою вчителів інформатики СЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням іноземних мов м.Чернігова під керівництвом Коваленко Оксани Іванівни за підтримки МЦ управління освіти Чернігівської міської ради і КЗ "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" був започаткований і проведений фестиваль Scrаtch-проектів, в якому брали участь 121 учень з усієї України. Всього надішло 113 робіт.
Представлені роботи з міст Миколаїв, Луцьк, Кривий Ріг, Чернівці, Чернігів, Болград, Житомир, Вінниця, Запоріжжя, Харків, Стрий, Херсон, Добропілля, Старий Самбур, Полтава, Первомайськ, Жовті Води, Маріуполь, Кропивницький, Куп’янськ, селищ Летків, Берестечко, Студянка, Максимівка, Кам'янське, Вороновиця, Донець, Приютівка, Новиці.
Кожна робота вражає фантазією і багатогранністю ідей!
За результатами роботи журі в містах Чернігів і Харків переможцями визнані учні в наступних номінаціях:
Переможці в молодшій віковій категорії (3-5 класи) 7 учнів.
Переможці в віковій категорії 6-11 класи 16 учнів:

номінація «Стратегія (економічна стратегія)» Барзіон Артем (ліцей природничо-наукового навчання місто Жовті Води)

Увага конкурс!



З метою популяризації програмування, до дня проведення Години Коду оголошуємо Фестиваль Scrаtch-проектів. Переможці отримають цінні призи! Кращі роботи будуть опубліковані на it-science.com.ua Кращі проекти допоможе обрати команда студентів Харківської гуманітарно-педагогічної академії на чолі з Золочевською Мариною Володимирівною - професором кафедри інформатики ( канд. пед. наук, доцент)
Тема проектів довільна, але обов'язкова привязка до ідеї популяризації програмування. Вік 2-11 класи. Головне це ІДЕЯ!!!
 Чекаємо ваші роботи до 20 листопада 2017 року в лабораторії НІТ (каб.№28).

https://www.facebook.com/events/1543218639068261/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2222%22%2C%22feed_story_type%22%3A%2222%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&pnref=story

Вітаємо з перемогою!

     17 жовтня учні ліцею взяли участь у веб-квесті «У світі кодування», який був проведений у рамках «Meet and Code» у партнерстві з Ресурсним центром Гурт за фінансування SAP.
  Під час веб-квесту учні ознайомилися з історією виникнення кодування, мовами програмування, дізналися, що таке чорне та біле хакерство, ознайомилися з особливостями професій ІТ-сфери.
     Веб-квест був поділений на 5 частин.    Після виконання перших чотирьох завдань учні мали змогу скласти кодову фразу, що була ключем для відкриття п’ятої, останньої частини. 
    Кожен учасник виконував завдання веб-квесту самостійно. Для пошуку відповіді на питання можна було користуватися пошуком в Інтернеті або додатковою літературою.
Всього в події взяло участь 520 учнів 8-10 класу з різних куточків України.
РАДІ ОГОЛОСИТИ ПЕРЕМОЖЦІВ ВЕБ-КВЕСТУ «У СВІТІ КОДУВАННЯ»
1 місце: Діденко Владислав, КЗО «Ліцей природничо-наукового навчання» м. Жовті Води Дніпропетровської області
2 місце: Мілевська Тетяня, Миколаївська гімназія 41
2 місце: Асауляк Дар'я, Миколаївська гімназія 41
2 місце: Чуб Михайло, КЗО «Ліцей природничо-наукового навчання» м. Жовтих Вод Дніпропетровської області
2 місце: Філіпцев Павло, Миколаївська гімназія 41
3 місце: Криницький Дмитро, Бучанська Українська гімназія Київської області
3 місце: Петрук Дмитро, Ленковецька ЗОШ І-ІІІ ступені, с. Ленківці Хмельницької області
3 місце: Смоляр Соломія Анатоліївна ФІМЛІ м. Черкаси Черкаської області
3 місце: Серветник Дмитро, Миколаївська гімназія 41

4 місце: Хом'як Володимир, Старобейзимська ЗОШ І-ІІ ступенів, с. Лавринівці Хмельницької області
4 місце: Піскурьов Олександр, Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №72
4 місце: Куцоконь Микита, КЗО «Ліцей природничо-наукового навчання м. Жовтих Вод Дніпропетровської області
4 місце: Максименко Дем'ян, Ліцей Інформаційних Технологій №79 м. Київ
4 місце: Онбиш Вероніка, Криворізький Покровський ліцей

   Усі учасники отримали електронні сертифікати учасника заходу Meet and Code в рамках Європейського тижня кодування. Переможці ж отримали цінні подарунки від партнерів заходу.
     Вчитель інформатики Чуб Г.Ю. отримала подяку як педагог, що сприяв проведенню події у своєму навчальному закладі.






У шкільній освіті зміниться все. 15 тез нового закону про освіту

Ухвалений Верховною Радою 5 вересня Закон «Про освіту» започатковує масштабні реформи у галузі, яка досі мало змінилася з радянських часів. Власне, і чинний закон про освіту ухвалювали ще в радянські часи – навесні 1991. Відтоді він зазнав безліч змін.
Закон аналізував: Тарас Шамайда
Робота над новим законом тривала понад три роки, а голосування за нього об’єднало всі парламентські партії, крім Опоблоку й «Свободи». Рішення Ради публічно підтримав і президент Порошенко, а отже закон, швидше за все, буде підписаний і набуде чинності. Отже, які зміни відбудуться в освіті?
http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/79487/U_shkilnij_osviti_zminytsa_vse_15_tez
 

Портрет ИТ-специалиста — 2017. Инфографика

В этом году мы собрали 8117 анкет, и самое время посмотреть на обновленный портрет украинского айтишника.
Сразу отметим, что значительных изменений за год не произошло. По многим вопросам украинский ИТ-специалист проявил постоянство во взглядах и предпочтениях.
 

Реєстрація на участь у веб-квесті "У світі кодування"

Громадська організація «Академія інноваційного розвитку освіти» в рамках «Meet and Code» у партнерстві з Ресурсним центром Гурт за фінансування SAP організовує веб-квест «У світі кодування».
Веб-квест буде проводитись 17 жовтня, формат проведення – он-лайн. Взяти участь у веб-квесті можуть учні 8-10 класів з усіх регіонів України. Під час веб-квесту буде можливість ознайомитися з історією виникнення кодування, мовами програмування, дізнатися, що таке чорне та біле хакерство, ознайомитися з особливостями професій ІТ-сфери.
За результатами веб-квесту буде визначено 10 переможців.
Термін реєстрації для участі з 07 по 15 жовтня 2017 року.
Посилання на реєстрацію

Про курс "Алгоритми і проекти Scratch"

Scratch — це середовище, у якому кожен може легко почати програмувати. Для початку роботи з ним не потрібні ґрунтовні знання про алгоритми і роботу комп'ютера, але бажання експериментувати, грати і створювати щось нове і захопливе — вкрай необхідні. Цей курс буде путівником в опануванні можливостей Scratch, допоможе поєднати теорію з практикою, знайти цікаві ідеї та навчитись працювати над власними проектами.
Курс складається з коротких яскравих відео, інтерактивних завдань та цікавих проектів. Щоб пояснити матеріал максимально просто та зрозуміло, викладач курсу залучила до його створення учнів старших класів, які, як ніхто інший, знають як це – розбиратися з програмуванням вперше.
Навчальні матеріали розбиті на 4 модулі, в кожному по 3 уроки. Перші три модулі присвячені вивченню різних видів алгоритмів: лінійних, розгалужених та циклічних. А в останньому модулі слухачі курсу знайомляться з електронікою та програмуванням мікроконтролерів за допомогою платформи Arduino.
https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:KPI+Scratch101+2017_T1/about

Система онлайн навчання

Цей сайт - система онлайн та дистанційного навчання, розроблена та впроваджена кафедрою інформатики та вищої математики для студентів Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського та усіх, хто бажає приєднатися до нас. Тут викладачі можуть створювати власні курси, а студенти проходити навчання дистанційно, отримуючи навчально-методичні матеріали до відповідних курсів. Також студенти можуть проходити тестування, отримувати консультації онлайн та інше.

http://математика.укр/course/index.php?categoryid=17

The Future - український освітній ресурс про новітні технології

The Future - український освітній ресурс про новітні технології
Вони розповідаєють, як завдяки технологіям майбутнього змінюється наше життя вже сьогодні.

  Їхня головна мета – створення медіа нового покоління: глобальної української інформаційної платформи, яка пропонує знання про новітні технології для всіх, а особливо для підлітків й школярів, а також їхніх вчителів. На  сайті можна безкоштовно завантажити плани уроків, які містять всю актуальну інформацію, для того, щоб цікаво та компетентно розповісти учням про криптовалюту, віртуальну реальність чи "розумне" місто.

Адже місія команди thefuture.news - допомогти школярам визначитись з професією та надихнути їх вивчати фундаментальні предмети.

З початком нового 20017-2018 навчального року!


Наш веселий танок!


І знову літо! 29 травня відкрила двері "Літня школа" у ліцеї природничо-наукового навчання. У 13 груп об'єдналися учні 5-8 та 10 класів. Напрямки роботи: інформаційні технології - 3 групи, математика - 2, фізико-математична - 1, фізики - 2, біолого-хімічна - 1, мовні (українська, англійська мови) - 4. Цього року робота школи буде проходити в рамках реалізації обласного проекту "STEM-освіта".

Ми ж моїми талоновитими, творчими та розумними ліцеїстами 7-А класу працювали над проектом "Пластиліновий мультик". Як на мій погляд, нам це вдалося!
Повну хронології нашої роботи ви можете переглянути на сторінці "Літня школа" або ж за посиланням 
Володарі пластиліну





Вітаємо з перемогою!

Результати обласного конкурсу учнівських робіт
«STEM на ДНІПРІ»
в рамках I Всеукраїнського тижня STEM-освіти
22-30   квітня 2017 року
 КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» у рамках Всеукраїнського тижня STEM-освіти  провів обласний конкурс учнівських  робіт «STEM на ДНІПРІ».

Конкурс проводився за трьома номінаціями: «Комп’ютерна графіка», «Original logo», «Логотип з елементами Петриківського розпису».
Загальна кількість отриманих конкурсних робіт - 101.

 За офіційними умовами конкурсу в номінації «Комп’ютерна графіка» приймались логотипи, виконані за допомогою  комп’ютерних програм за вибором автора.
В номінації «Комп’ютерна графіка» було отримано 40 конкурсних робіт.
Переможці конкурсу «STEM на ДНІПРІ» в номінації «Комп’ютерна графіка»:
І місце – Щочка Андpiй Андрiйович, 15 р, НВК ТЕЛ №61, м.Дніпро;
ІІ місцеСтовбенко Богдан Олегович, 12 р, КЗО «Ліцей природничо-наукового навчання»,  м.Жовті Води);

ІІІ місце – Рибакова Марія Вікторівна, 12 р., КЗО «СЗШ №50» , м.Дніпро;
ІІІ місце – Кореневський Нікіта Вадимович, 17р., Криворізький Центрально-Міський ліцей.

Дипломи за творчий потенціал отримують:
Демиденко Карина Миколаївна, 16 р., Синельниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2;
Лопата Злата Олександрівна, 12р., КЗО «Ліцей природничо-наукового навчання»,  м.Жовті Води;
М'яч Дмитро Олександрович, 16 р., Криворізький Центрально-Міський ліцей;
Кушнарьова Ксенія Олександрівна, 16 р., КЗО «Середня загальноосвітня школа №143», м.Дніпро;
Олійник Ліна Сергіївна, 15 р., Китайгородська загальноосвітня школа, Томаківський район;
Дідук Аліна Олександрівна, 12 р, Довженко Роман Олександрович, 14 р., КЗО «Ліцей природничо-наукового навчання»,  м.Жовті Води;
Журавель Ірина Олегівна, 14 р., Криворізький Центрально-Міський ліцей;

Ліцей природничо-науквого навчання приєднався до мережі базових експериментальних закладів для проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Науково-методичні засади створення інноваційної моделі STEM-освіти» на базі закладів освіти Дніпропетровської області на 2017-2021 роки.
STEM-освіта - це об'єднання наук, спрямоване на розвиток нових технологій, на інноваційне мислення, на забезпечення потреби в добре підготовлених інженерних кадрах. Розробка ефективних моделей впровадження STEM–освіти у навчальних закладах різних типів сприяє розвитку регіональної системи STEM-освіти через створення STEM-центрів, STEM-амбасад, розробку та впровадження авторських програм з природничо-математичних наук, технологій, програмування, робототехніки, ранню профілізацію та профорієнтацію, організацію науково-дослідницької, проектної, винахідницької діяльності учнів та вчителів, масових науково-популярних заходів та ін.

 З 24 по 28 квітня в ліцеї проходить тиждень STEM–освіти. 24 квітня - день науки (зустрічі з науковцями, знайомство з творчістю видатних вчених), 25 квітня - екскурсії на підприємства (день профорієнтації), 26 квітня - день творчості і винахідливості (досліди, конкурси малюнків та технічної творчості), 27 квітня  - день інтелектуальних змагань, 28 квітня - підведення підсумків (урочисте нагородження переможців міських предметних олімпіад, конкурсів малюнків, технічної творчості).

Google створив пошук для дітей

Компанія Google представила пошуковик, призначений для дітей. Пошуковик, який отримав назву Kiddle, не пропускає в результати пошуку контент, призначений для дорослих. Пошукові запити в Kiddle також відображаються особливим чином. Спочатку йдуть сайти, написані спеціально для дітей, потім на екран виводяться дорослі сайти, безпечні для дітей, і з інформацією, яка буде зрозуміла дитині. В останню чергу видаються безпечні для дітей сайти, інформація на яких може бути складною для дитячого сприйняття. Крім того, пошуковик також ілюструє знайдену інформацію великими картинками і використовує збільшений шрифт, що дозволяє дитині легше орієнтуватися в результатах пошуку.

Творці Kiddle відзначають також, що інформація, отримана сайтом, видаляється кожні 24 години. Kiddle Kiddle Раніше повідомлялося про те, що Google створив YouTube для дітей. Безкоштовна програма YouTube Kids дозволить батькам контролювати завантаження дітьми відеоконтент. Вона буде функціонувати незалежно від основного сервісу YouTube. Спочатку програма буде доступна тільки в США. Панелі батьківського контролю дозволять обмежувати час, що витрачається дітьми на перегляд відео, а також вимикати функцію пошуку.

На прохання учнів, зацікавлених в LEGO Digital Designer (LDD)!

LEGO Digital Designer (LDD) — безкоштовний конструктор для створення 3D-моделей LEGO.

У ньому присутній багатий вибір різноманітних деталей, при чому, на відміну від реального конструктора, в LEGO Digital Designer є можливість зміни їх кольору. Програма володіє простим і зручним інтерфейсом, що дозволяє без особливих труднощів розібратися в її роботі.

Робоча область LDD, як і інших подібних 3D-редакторів, може наближатися і віддалятися, розвертатися під будь-яким кутом і вільно переміщатися. Для оцінки готової моделі є режим перегляду, в якому творіння, можна розмістити на тому чи іншому тлі.

Основні можливості LEGO Digital Designer:
— Багатий (більше 700 видів) вибір LEGO-елементів, включаючи елементи самого вузького призначення.
— Нескінченна кількість деталей :).
— Можливість збереження готових моделей.
— Можливість поділитися збереженими моделями з друзями або завантажити їх в галерею на офіційному сайті програми.
— Режим готових моделей для користувачів-початківців.
— Простий і зручний інтерфейс. скачати LEGO Digital Designer  (потрібно обрати>> For Windows PC <<)